



De Dietrich induction hob DTI1101X (Whatsapp : 010-7166281)
Stainless steel bevelled frame on front and back Intelligent touch control 2 independent zones Front: 16cm 200W Rear: 21cm 3100W Total hob power: 3100W 15 Power levels per zone Direct access to Boost 2 boosters 2 x 99 minutes independent timer Dedicated locking touch with cleaning function 10 safety features Dimensions of product (mm): Actual: H64 x W308 x D518 Built in: H64 x W265 x D490
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
DE DIETRICH 248L BUILT IN TOP BOTTOM FRIDGE DRP1906JE (Whatsapp : 010-7166281)
FULLY INTEGRATED BOTTOM FREEZER


De Dietrich DHD7961B Cooker Hood 90 cm (Whatsapp : 010-7166281)
Key Features
- Stainless steel and black glass
- Touch controls
- 4 speed settings plus boost
- 5W LED light
- Metal grease filter
- Grease filter saturation indicator
- Charcoal filter included for recirculation
- Maximum extraction rate: 750m³/hour
- Maximum noise level: 61dB
- Width 88cm
Specifications
General
| Brand | De Dietrich |
|---|---|
| Colour | Absolute Black |
| Model | DHD7961B |
| Product-Type | Downdraft Hoods |
Rangehoods Features
| Fan Speeds | 4 |
|---|---|
| Filter Material | Charcoal Filter |
| Light Type | LED |
| Noise Level | 46.2 dBA |
| Air Movement (M3/h) | 715 |
Dimensions
| Weight (kg) | 37 |
|---|---|
| Product Height (cm) | 74.2cm |
| Product Width (cm) | 86cm |
| Product Depth (cm) | 34cm |
De Dietrich Pyrolytic 73L Built-In Oven – Stainless Steel (DOP8360X) (Whatsapp : 010-7166281)
PYROLYTIC OVEN
DE DIETRICH BUILT IN GAS HOB DTG1101-X (Whatsapp : 010-7166281)
De Dietrich 63cm Four Zone Ceramic Hob Cooktop (DTV1120X) (Whatsapp : 010-7166281)
VITROCERAMIC HOB

DeDietrich 80cm Four Zone Venting Induction Hob Code | DPI7888BH De DietriCH (Whatsapp : 010-7166281)
Description
Key Features:
- Induction cooking with integrated hood Aspiration and Cooking in tune
- A sleek design incorporating a hood within the hob itself, concealed by a most aesthetic cast iron grid
- Invisible and silent, its A++ motor provides unrivaled suction performance
- The ultimate outcome of a revolutionary technology, this space of flexible cooking of 40 x 23 cm is the zone of the most complete cooking of the market which can welcome every types(chaps) of bowls: wide, oval, rectangular.
Specifications
General
| Brand | De Dietrich |
|---|---|
| Colour | Black |
| Model | DPI7888BH |
| Product-Type | Built-in Induction Hobs |
Dimensions
| Weight (kg) | 20.7 |
|---|---|
| Product Width (cm) | 80cm |
| Product Depth (cm) | 51.5cm |
Manufacturers Warranty
| Manufacturer's Warranty | 24months |
|---|


















Reviews
There are no reviews yet.